B32022A3103M000
EPCOS
B32022A3103M000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32022A3103M000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32022A3103M000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 10000PF 20% 1.5KVDC RAD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:1500V (1.5kV)
Voltage Rating - AC:300V
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Series:B32022
Ratings:Y2
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:495-3792
B32022A3103M
B32022A3103M-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:44 Weeks
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.413" (10.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:10000pF Film Capacitor 300V 1500V (1.5kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:10000pF