B32021A3222K289
EPCOS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32021A3222K289 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32021A3222K289
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 2200PF 10% 300VAC RAD
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:300V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Series:B32021
Ratings:Y2
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:35 Weeks
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.354" (9.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:2200pF Film Capacitor 300V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:2200pF