B25834K5106K9
EPCOS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B25834K5106K9 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B25834K5106K9
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 10UF 10% 750VAC SCREW
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:750V
Tolerance:±10%
Termination:Threaded, Male
Series:B25834
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can
Other Names:B25834K5106K 9
B25834K5106K009
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis, Stud Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:10µF Film Capacitor 750V Polypropylene (PP), Metallized Radial, Can
Capacitance:10µF