B127J50ZQ22P
Electroswitch
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B127J50ZQ22P with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B127J50ZQ22P
Manufacturer Electroswitch
Description SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:28V
Voltage Rating - AC:125V
Termination Style:Solder Lug
Switch Function:Mom-Off-Mom
Series:B
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 15.24mm x 12.70mm
Packaging:Bulk
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Mounting Type:Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Illumination Voltage (Nominal):-
Illumination Type, Color:-
Features:Epoxy Sealed Terminals
Electrical Life:60,000 Cycles
Detailed Description:Rocker Switch SPDT 6A (AC/DC) 125V Panel Mount, Snap-In
Current Rating:6A (AC/DC)