B1232H24B-BSR-SR
Mechatronics
B1232H24B-BSR-SR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B1232H24B-BSR-SR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B1232H24B-BSR-SR
Manufacturer Mechatronics
Description FAN BLOWER 120X32MM 24VDC WIRE
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 54 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Width:32.00mm
Weight:0.706 lb (320.24g)
Voltage Range:-
Voltage - Rated:24VDC
Termination:2 Wire Leads
Static Pressure:0.680 in H2O (169.4 Pa)
Size / Dimension:Square/Rounded - 120mm L x 120mm H
Series:B1232
RPM:2800 RPM
Other Names:1570-1497
Operating Temperature:-
Noise:49.0 dB(A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material - Frame:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Material - Blade:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lifetime @ Temp.:-
Ingress Protection:-
Features:-
Fan Type:Blower
Current Rating:0.480A