AZ23C51-7-F
Diodes Incorporated
AZ23C51-7-F
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AZ23C51-7-F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AZ23C51-7-F
Manufacturer Diodes Inc.
Description Diode Zener Dual Common Anode 51V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 50862 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):51V
Tolerance:±5%
Supplier Device Package:SOT-23-3
Series:-
Power - Max:300mW
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Other Names:AZ23C51-FDICT
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Impedance (Max) (Zzt):100 Ohms
Detailed Description:Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 51V 300mW ±5% SOT-23-3