AZ23C13-G3-08
Electro-Films (EFI) / Vishay
AZ23C13-G3-08
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AZ23C13-G3-08 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AZ23C13-G3-08
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description DIODE ZENER 13V 300MW SOT23
(In US Dollars)
15000 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):13V
Tolerance:±5%
Supplier Device Package:SOT-23
Series:-
Power - Max:300mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance (Max) (Zzt):25 Ohms
Detailed Description:Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 13V 300mW ±5% SOT-23
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 10V