AX7PAF4-1050.0000T
Abracon Corporation
AX7PAF4-1050.0000T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AX7PAF4-1050.0000T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AX7PAF4-1050.0000T
Manufacturer Abracon Corporation
Description OSC 1.05GHZ 3.3V LVPECL SMD
(In US Dollars)
250 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series:Clearclock™ AX7
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:8-SMD, No Lead
Output:LVPECL
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±25ppm
Frequency:1.05GHz
Detailed Description:1.05GHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 8-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):94mA
Current - Supply (Disable) (Max):86mA