AX7HBF1-250.0000C
Abracon Corporation
AX7HBF1-250.0000C
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AX7HBF1-250.0000C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AX7HBF1-250.0000C
Manufacturer Abracon Corporation
Description OSC 250MHZ 2.5V HCSL SMD
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:2.5V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series:Clearclock™ AX7
Ratings:-
Packaging:Strip
Package / Case:8-SMD, No Lead
Output:HCSL
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±25ppm
Frequency:250MHz
Detailed Description:250MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 2.5V Enable/Disable 8-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):80mA
Current - Supply (Disable) (Max):78mA