AWH24G-E232-IDC
ASSMANN WSW Components
AWH24G-E232-IDC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AWH24G-E232-IDC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AWH24G-E232-IDC
Manufacturer ASSMANN WSW Components
Description CONN PIN IDC 24POS W/ FLANGE
(In US Dollars)
72 pcs
Data sheet
Wire Type:Ribbon Cable
Wire Gauge:-
Series:-
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Pitch:0.100" (2.54mm)
Packaging:Tray
Number of Rows:2
Number of Positions:24
Mounting Type:Panel Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Feed Through
Fastening Type:Latch Lock/Eject Hooks, Long
Detailed Description:24 Position Rectangular Header Connector IDC Gold