AVY91003D240T
APEM Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AVY91003D240T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AVY91003D240T
Manufacturer APEM Inc.
Description SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V
(In US Dollars)
32 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:24V
Type:Vandal Resistant
Termination Style:Solder Lug
Switch Function:Off-Mom
Series:AV
Panel Cutout Dimensions:Circular - 19.20mm Dia
Packaging:Bulk
Operating Temperature:-
Mounting Type:Panel Mount, Front
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Mechanical Life:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Illumination Voltage (Nominal):-
Illumination Type, Color:-
Features:Sealed - Fully
Electrical Life:-
Detailed Description:Pushbutton Switch SPST-NO Vandal Resistant Panel Mount, Front
Current Rating:50mA (DC)