ATXMEGA32C4-MN
Micrel / Microchip Technology
ATXMEGA32C4-MN
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ATXMEGA32C4-MN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ATXMEGA32C4-MN
Manufacturer Micrel / Microchip Technology
Description IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64QFN
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):1.6 V ~ 3.6 V
Supplier Device Package:64-QFN (9x9)
Speed:32MHz
Series:AVR® XMEGA® C4
RAM Size:4K x 8
Program Memory Type:FLASH
Program Memory Size:32KB (16K x 16)
Peripherals:Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Packaging:Tray
Package / Case:64-VFQFN Exposed Pad
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C (TA)
Number of I/O:34
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
EEPROM Size:1K x 8
Detailed Description:AVR AVR® XMEGA® C4 Microcontroller IC 8/16-Bit 32MHz 32KB (16K x 16) FLASH 64-QFN (9x9)