ATUM-24/8-0-STK
Raychem Cable Protection / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ATUM-24/8-0-STK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ATUM-24/8-0-STK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ATUM-24/8-0-STK |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity Raychem Cable Protection |
| Description | HEATSHRINK DUALWALL 24MM X 4' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 2 pcs | 5 pcs | 12 pcs | 25 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $29.77 | $25.80 | $22.824 | $19.848 | $15.878 | |
Specifications
Data sheet
| Type: | Tubing, Semi-Flexible |
|---|---|
| Shrink Temperature: | 0.100" (2.54mm) |
| Shielding: | 4.00' (1.22m) |
| Series: | ATUM |
| Recovered Wall Thickness: | 0.315" (8.00mm) |
| Other Names: | 5509112040 ATU248K ATUM24/80STK ATUM2480STK |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 110°C |
| Material: | Polyolefin (PO), Irradiated |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | ATUM-24/8-0-STK |
| Label Type: | 80°C |
| Inner Diameter - Recovered: | 0.945" (24.00mm) |
| Features: | Adhesive Lined, Flame Retardant, Fluid Resistant |
| Expanded Description: | Heat Shrink Tubing, Semi-Flexible 0.945" (24.00mm) 3 to 1 Black 4.00' (1.22m) |
| Diameter - Inner, Recovered: | 3 to 1 |
| Description: | HEATSHRINK DUALWALL 24MM X 4' |
| Color: | Black |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ATUM-24/8-0-STK, use the request quote form to request ATUM-24/8-0-STK pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ATUM-24/8-0-STK.The price and lead time for ATUM-24/8-0-STK depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ATUM-24/8-0-STK.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

