ATS-HP-F9L200S70W-014
Advanced Thermal Solutions, Inc.
ATS-HP-F9L200S70W-014
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ATS-HP-F9L200S70W-014 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ATS-HP-F9L200S70W-014
Manufacturer Advanced Thermal Solutions Inc.
Description FLAT HEATPIPE 70W 4.5X10.5X200MM
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 34 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Type:Heat Pipe
Thermal Resistance @ Natural:-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:-
Size, Supplied:-
Shielding:7.874" (200.00mm)
Shape:Flat
Series:-
Product Type:-
Power Dissipation @ Temperature Rise:0.177" (4.50mm)
Other Names:ATS2154
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Thickness:0.413" (10.50mm)
Material Finish:-
Material:Copper
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Manufacturer Part Number:ATS-HP-F9L200S70W-014
Height Off Base (Height of Fin):-
Expanded Description:Heat Sink Copper Heat Pipe