ATS-13C-25-C1-R0
Advanced Thermal Solutions, Inc.
ATS-13C-25-C1-R0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ATS-13C-25-C1-R0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ATS-13C-25-C1-R0
Manufacturer Advanced Thermal Solutions, Inc.
Description HEATSINK 60X60X25MM XCUT
(In US Dollars)
10 pcs30 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Width:2.362" (60.00mm)
Type:Top Mount
Thermal Resistance @ Natural:-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:6.25°C/W @ 100 LFM
Shape:Square, Fins
Series:pushPIN™
Power Dissipation @ Temperature Rise:-
Package Cooled:Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Finish:Blue Anodized
Material:Aluminum
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Length:2.362" (60.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height Off Base (Height of Fin):0.984" (25.00mm)