ATD1FL4110BK
Amphenol Pcd
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ATD1FL4110BK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ATD1FL4110BK
Manufacturer Amphenol Pcd
Description CONN TERM BLK DISCONN 10-20AWG
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Wire Gauge or Range - mm²:0.5-4mm²
Wire Gauge or Range - AWG:10-20 AWG
Voltage - UL:110V
Voltage - IEC:500V
Type:Disconnect, Feed Through
Termination Style:Screw
Terminal - Width:8.0mm
Stripping Length:10mm
Series:ATD
Number of Positions:4
Number of Levels:2; Connected
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:-
Material - Insulation:Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Fuse Type:5mm x 20mm, 5mm x 25mm
Features:LED
Disconnect Type:Fuse, Lever
Detailed Description:Terminal Block Connector 4 Position Disconnect, Feed Through Black 10-20 AWG