AT93C46R-10SI-2.5
Buy AT93C46R-10SI-2.5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AT93C46R-10SI-2.5
Manufacturer Micrel / Microchip Technology
Description IC EEPROM 1K SPI 2MHZ 8SOIC
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:10ms
Voltage - Supply:2.5 V ~ 5.5 V
Packaging:Tube
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Memory Type:Non-Volatile
Memory Size:1Kb (128 x 8, 64 x 16)
Detailed Description:EEPROM Memory IC 1Kb (128 x 8, 64 x 16) SPI 2MHz 8-SOIC
Clock Frequency:2MHz