AT49F001A-45VI
Micrel / Microchip Technology
AT49F001A-45VI
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AT49F001A-45VI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AT49F001A-45VI
Manufacturer Micrel / Microchip Technology
Description IC FLASH 1M PARALLEL 32VSOP
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:50µs
Voltage - Supply:4.5 V ~ 5.5 V
Technology:FLASH
Supplier Device Package:32-VSOP
Series:-
Packaging:Tray
Package / Case:32-TFSOP (0.488", 12.40mm Width)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TC)