AT27BV1024-12VI
Atmel (Microchip Technology)
AT27BV1024-12VI
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AT27BV1024-12VI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AT27BV1024-12VI
Manufacturer Atmel
Description IC, Otp, AT27BV1024-12VI, 2.7V 64KX16, VSOP-40, 120NS, I-temp
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
In stock 546 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:2.7 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Technology:EPROM - OTP
Supplier Device Package:40-VSOP
Series:-
Packaging:Tray
Package / Case:40-TFSOP (0.488", 12.40mm Width)
Other Names:AT27BV102412VI
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TC)