AT25128N-10SI-1.8
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AT25128N-10SI-1.8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AT25128N-10SI-1.8
Manufacturer Microchip
Description IC EEPROM 128KBIT SPI 8SOIC
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
In stock 29840 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:10ms
Voltage - Supply:1.8 V ~ 3.6 V
Technology:EEPROM
Supplier Device Package:8-SOIC
Series:-
Packaging:Tube
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Other Names:AT25128N10SI1.8
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Memory Type:Non-Volatile
Memory Size:128Kb (16K x 8)
Memory Interface:SPI
Memory Format:EEPROM
Detailed Description:EEPROM Memory IC 128Kb (16K x 8) SPI 2.1MHz 8-SOIC
Clock Frequency:2.1MHz