AT1206DRD07105KL
Yageo
AT1206DRD07105KL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AT1206DRD07105KL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AT1206DRD07105KL
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 105K OHM 0.5% 1/4W 1206
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.25W, 1/4W
Voltage - Breakdown:1206
Thickness (Max):±25ppm/°C
Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Series:AT
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Part Number:AT1206DRD07105KL
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
FIFO's:2
Expanded Description:105k Ohm ±0.5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±0.5%