AT0402DRE0710R5L
Yageo
AT0402DRE0710R5L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AT0402DRE0710R5L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AT0402DRE0710R5L
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 10.5 OHM 0.5% 1/16W 0402
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:AT
Resistance:10.5 Ohms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.014" (0.35mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:10.5 Ohms ±0.5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film