AT-16.666MBGJ-T
TXC Corporation
AT-16.666MBGJ-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AT-16.666MBGJ-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AT-16.666MBGJ-T
Manufacturer TXC Corporation
Description CRYSTAL 16.666MHZ 18PF SMD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Series:AT
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:HC-49/US
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Load Capacitance:18pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.161" (4.10mm)
Frequency Tolerance:±50ppm
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:16.666MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Detailed Description:16.666MHz ±50ppm Crystal 18pF 50 Ohms HC-49/US