ASVMB-66.000MHZ-XY-T
Abracon Corporation
ASVMB-66.000MHZ-XY-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ASVMB-66.000MHZ-XY-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ASVMB-66.000MHZ-XY-T
Manufacturer Abracon Corporation
Description OSC MEMS 66.000MHZ CMOS SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs100 pcs500 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:1.8 V ~ 3.3 V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series:Pure Silicon™ ASVMB
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:LVCMOS
Other Names:535-11268-6
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)
Function:Standby (Power Down)
Frequency Stability:±10ppm
Frequency:66MHz
Detailed Description:66MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.8 V ~ 3.3 V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):16mA