ASV-50.000MHZ-LCS-T
Abracon Corporation
ASV-50.000MHZ-LCS-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ASV-50.000MHZ-LCS-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ASV-50.000MHZ-LCS-T
Manufacturer Abracon Corporation
Description OSC XO 50.000MHZ HCMOS SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 903 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs100 pcs500 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.276" L x 0.200" W (7.00mm x 5.08mm)
Series:ASV
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:HCMOS
Other Names:535-13159-1
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:50MHz
Detailed Description:50MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):30mA