ASV-25.000MHZ-L-T
Abracon Corporation
ASV-25.000MHZ-L-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ASV-25.000MHZ-L-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ASV-25.000MHZ-L-T
Manufacturer Abracon Corporation
Description OSC XO 25.000MHZ 3.3V SMD
(In US Dollars)
1000 pcs3000 pcs5000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.276" L x 0.200" W (7.00mm x 5.08mm)
Series:ASV
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:HCMOS
Other Names:535-14460-2
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±100ppm
Frequency:25MHz
Detailed Description:25MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):15mA