ASTMHTV-24.576MHZ-AC-E-T
Abracon Corporation
ASTMHTV-24.576MHZ-AC-E-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ASTMHTV-24.576MHZ-AC-E-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ASTMHTV-24.576MHZ-AC-E-T
Manufacturer Abracon Corporation
Description OSC MEMS 24.576MHZ H/LVCMOS SMD
Data sheet
Voltage - Supply:2.25 V ~ 3.63 V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series:ASTMHT
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:LVCMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:24.576MHz
Detailed Description:24.576MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 2.25 V ~ 3.63 V Enable/Disable 4-SMD, No Lead