ASTMHTV-13.000MHZ-AK-E
Abracon Corporation
ASTMHTV-13.000MHZ-AK-E
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ASTMHTV-13.000MHZ-AK-E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ASTMHTV-13.000MHZ-AK-E
Manufacturer Abracon Corporation
Description OSC MEMS 13MHZ H/LVCMOS SMD
Data sheet
Voltage - Supply:2.25 V ~ 3.63 V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series:ASTMHT
Ratings:-
Packaging:Strip
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:LVCMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±30ppm
Frequency:13MHz
Detailed Description:13MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 2.25 V ~ 3.63 V Enable/Disable 4-SMD, No Lead