ASTMHTD-48.000MHZ-XC-E
Abracon Corporation
ASTMHTD-48.000MHZ-XC-E
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ASTMHTD-48.000MHZ-XC-E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ASTMHTD-48.000MHZ-XC-E
Manufacturer Abracon Corporation
Description OSC MEMS 48MHZ H/LVCMOS SMD
Data sheet
Voltage - Supply:2.25 V ~ 3.63 V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Output:LVCMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Height - Seated (Max):0.032" (0.80mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:48MHz
Detailed Description:48MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 2.25 V ~ 3.63 V Enable/Disable 4-SMD, No Lead