ASRM2JA15K0
Stackpole Electronics, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ASRM2JA15K0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ASRM2JA15K0
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 15K OHM 2W 5% AXIAL
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:0/ -1800ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.197" Dia x 0.591" H (5.00mm x 15.00mm)
Series:ASRM
Resistance:15 kOhms
Power (Watts):2W
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:15 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Metal Film