ASPI-0630HI-1R0M-T15
Abracon Corporation
ASPI-0630HI-1R0M-T15
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ASPI-0630HI-1R0M-T15 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ASPI-0630HI-1R0M-T15
Manufacturer Abracon Corporation
Description FIXED IND 1UH 11A 10 MOHM SMD
(In US Dollars)
1500 pcs3000 pcs7500 pcs10500 pcs
Data sheet
Type:Molded
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.283" L x 0.262" W (7.20mm x 6.65mm)
Shielding:Shielded
Series:ASPI-0630HI
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:535-13039-2
ASPI-0630HI-1R0M-T15TR
ASPI-0630HI-1R0M-T15TR-ND
ASPI0630HI1R0MT15
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Carbonyl Powder
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:1µH
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:1µH Shielded Molded Inductor 11A 10 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):10 mOhm Max
Current Rating:11A
Current - Saturation:20.5A