ASPI-0320S-3R3N-T3
Abracon Corporation
ASPI-0320S-3R3N-T3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ASPI-0320S-3R3N-T3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ASPI-0320S-3R3N-T3
Manufacturer Abracon Corporation
Description FIXED IND 3.3UH 1.24A 125 MOHM
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±30%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Shielding:Shielded
Series:ASPI-0320S
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:ASPI-0320S-3R3N-T3TR
ASPI0320S3R3NT3
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:3.3µH
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:3.3µH Shielded Wirewound Inductor 1.24A 125 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):125 mOhm Max
Current Rating:1.24A
Current - Saturation:1.1A