ASMPM-0806-2R2M-T
Abracon Corporation
ASMPM-0806-2R2M-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ASMPM-0806-2R2M-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ASMPM-0806-2R2M-T
Manufacturer Abracon Corporation
Description FIXED IND 2.2UH 1.4A 168MOHM
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs15000 pcs30000 pcs75000 pcs
Data sheet
Type:Multilayer
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:0806 (2016 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Shielding:Unshielded
Series:ASMPM
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0806 (2016 Metric)
Other Names:535-14172-2
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ceramic
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:2.2µH
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Features:-
Detailed Description:2.2µH Unshielded Multilayer Inductor 1.6A 168 mOhm Max 0806 (2016 Metric)
DC Resistance (DCR):168 mOhm Max
Current Rating:1.6A
Current - Saturation:2A