ASGTX-P-98.304MHZ-1-T
Abracon Corporation
ASGTX-P-98.304MHZ-1-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ASGTX-P-98.304MHZ-1-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ASGTX-P-98.304MHZ-1-T
Manufacturer Abracon Corporation
Description OSC VCTCXO 98.304MHZ LVPECL SMD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.135 V ~ 3.465 V
Type:VCTCXO
Size / Dimension:0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Package / Case:6-SMD, No Lead
Output:LVPECL
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C
Height - Seated (Max):0.088" (2.24mm)
Function:-
Frequency Stability:±1ppm
Frequency:98.304MHz
Detailed Description:98.304MHz VCTCXO LVPECL Oscillator 3.135 V ~ 3.465 V 6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):60mA