ASGTX-D-491.250MHZ-2-T2
Abracon Corporation
ASGTX-D-491.250MHZ-2-T2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ASGTX-D-491.250MHZ-2-T2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ASGTX-D-491.250MHZ-2-T2
Manufacturer Abracon Corporation
Description OSC VCTCXO 491.25MHZ LVDS SMD
(In US Dollars)
250 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.135 V ~ 3.465 V
Type:VCTCXO
Size / Dimension:0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Output:LVDS
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max):0.088" (2.24mm)
Function:-
Frequency Stability:±2ppm
Frequency:491.25MHz
Detailed Description:491.25MHz VCTCXO LVDS Oscillator 3.135 V ~ 3.465 V 6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):40mA