ASFLMB-29.4912MHZ-LC-T
Abracon Corporation
ASFLMB-29.4912MHZ-LC-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ASFLMB-29.4912MHZ-LC-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ASFLMB-29.4912MHZ-LC-T
Manufacturer Abracon Corporation
Description OSC MEMS 29.4912MHZ CMOS SMD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:1.8 V ~ 3.3 V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Series:Pure Silicon™ ASFLMB
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:LVCMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)
Function:Standby (Power Down)
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:29.4912MHz
Detailed Description:29.4912MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.8 V ~ 3.3 V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):16mA