ASFL1-3.6864MHZ-EC-T
Abracon Corporation
ASFL1-3.6864MHZ-EC-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ASFL1-3.6864MHZ-EC-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ASFL1-3.6864MHZ-EC-T
Manufacturer Abracon Corporation
Description OSC XO 3.6864MHZ HCMOS TTL SMD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Series:ASFL1
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:HCMOS, TTL
Other Names:300-8238-2
CSX532FBC3.6864MTR
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:3.6864MHz
Detailed Description:3.6864MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):15mA