ASDMB-33.333MHZ-XY-T
Abracon Corporation
ASDMB-33.333MHZ-XY-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ASDMB-33.333MHZ-XY-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ASDMB-33.333MHZ-XY-T
Manufacturer Abracon Corporation
Description OSC MEMS 33.333MHZ CMOS SMD
(In US Dollars)
1000 pcs3000 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:1.8 V ~ 3.3 V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Series:Pure Silicon™ ASDMB
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:LVCMOS
Other Names:535-11143-2
ASDMB33333MHZXYT
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)
Function:Standby (Power Down)
Frequency Stability:±10ppm
Frequency:33.333MHz
Detailed Description:33.333MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.8 V ~ 3.3 V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):16mA