ASD3-40.000MHZ-EC-T3
Abracon Corporation
ASD3-40.000MHZ-EC-T3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ASD3-40.000MHZ-EC-T3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ASD3-40.000MHZ-EC-T3
Manufacturer Abracon Corporation
Description OSC XO 40.000MHZ HCMOS SMD
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:1.8V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Series:ASD
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:HCMOS
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:40MHz
Detailed Description:40MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):7mA