ASD-3.6864MHZ-LC-T
Abracon Corporation
ASD-3.6864MHZ-LC-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ASD-3.6864MHZ-LC-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ASD-3.6864MHZ-LC-T
Manufacturer Abracon Corporation
Description OSC XO 3.6864MHZ HCMOS SMD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Series:ASD
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:HCMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:3.6864MHz
Detailed Description:3.6864MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):7mA