ASCO2-2.048MHZ-LB-T3
Abracon Corporation
ASCO2-2.048MHZ-LB-T3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ASCO2-2.048MHZ-LB-T3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ASCO2-2.048MHZ-LB-T3
Manufacturer Abracon Corporation
Description OSC XO 2.048MHZ CMOS SMD
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:1.8V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Series:ASCO
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:CMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±40ppm
Frequency:2.048MHz
Detailed Description:2.048MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):3mA