ASA1-36.000MHZ-L-T3
Abracon Corporation
ASA1-36.000MHZ-L-T3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ASA1-36.000MHZ-L-T3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ASA1-36.000MHZ-L-T3
Manufacturer Abracon Corporation
Description OSC XO 36.000MHZ HCMOS SMD
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:2.5V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Series:ASA
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Output:HCMOS
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.032" (0.80mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:36MHz
Detailed Description:36MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 2.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):10mA