AS8C801801-QC150N
Alliance Memory, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AS8C801801-QC150N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AS8C801801-QC150N
Manufacturer Alliance Memory, Inc.
Description IC SRAM 9M PARALLEL 100TQFP
(In US Dollars)
100 pcs300 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:6.7ns
Voltage - Supply:3.135 V ~ 3.465 V
Technology:SRAM - Synchronous
Supplier Device Package:100-TQFP (14x20)
Series:-
Packaging:Tray
Package / Case:100-LQFP
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Memory Type:Volatile
Memory Size:9Mb (512K x 18)
Memory Interface:Parallel
Memory Format:SRAM
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:SRAM - Synchronous Memory IC 9Mb (512K x 18) Parallel 150MHz 3.8ns 100-TQFP (14x20)
Clock Frequency:150MHz