AS1345D-BWLT-15
ams
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AS1345D-BWLT-15 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AS1345D-BWLT-15
Manufacturer ams
Description IC REG BOOST 15V 1A 8WLCSP
(In US Dollars)
12000 pcs
Data sheet
Voltage - Output (Min/Fixed):15V
Voltage - Output (Max):-
Voltage - Input (Min):2.9V
Voltage - Input (Max):5V
Topology:Boost
Synchronous Rectifier:No
Supplier Device Package:8-WLCSP (1.62x0.84)
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:8-UFBGA, WLCSP
Output Type:Fixed
Output Configuration:Positive
Other Names:187830009
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Number of Outputs:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Function:Step-Up
Frequency - Switching:-
Detailed Description:Boost Switching Regulator IC Positive Fixed 15V 1 Output 1A (Switch) 8-UFBGA, WLCSP
Current - Output:1A (Switch)