ARV12N12Q
Panasonic
ARV12N12Q
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ARV12N12Q with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ARV12N12Q
Manufacturer Panasonic
Description RV COAX SW 8GHZ 12V
(In US Dollars)
5 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:12V
Topology:Reflective
Test Frequency:8GHz
Supplier Device Package:Module
Series:-
RF Type:General Purpose
Packaging:Bulk
Package / Case:Module, Pin Contacts
P1dB:-
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Isolation:60dB (min)
Insertion Loss:0.4dB (max)
Impedance:50 Ohm
IIP3:-
Frequency Range:DC ~ 8GHz
Features:-
Detailed Description:RF Switch IC General Purpose SPDT 8GHz 50 Ohm Module