AQ12EM0R6BAJME
AVX Corporation
AQ12EM0R6BAJME
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AQ12EM0R6BAJME with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AQ12EM0R6BAJME
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 0.6PF 150V 0505
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
Data sheet
Voltage - Rated:150V
Tolerance:±0.1pF
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)
Temperature Coefficient:M
Size / Dimension:0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Series:AQ
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0505 (1313 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:0.6pF ±0.1pF 150V Ceramic Capacitor M 0505 (1313 Metric)
Capacitance:0.6pF