APXA6R3ARA821MJC0G
Nippon Chemi-Con
APXA6R3ARA821MJC0G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy APXA6R3ARA821MJC0G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. APXA6R3ARA821MJC0G
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM POLY 820UF 20% 6.3V SMD
(In US Dollars)
400 pcs800 pcs1200 pcs2000 pcs4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Type:Polymer
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Series:NPCAP™-PXA
Ripple Current @ High Frequency:5.5A @ 100kHz