APS25MBA008G-BT
Apacer
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy APS25MBA008G-BT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. APS25MBA008G-BT
Manufacturer Apacer
Description SSD 8GB 2.5" SLC SATA III 5V
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Weight:-
Voltage - Supply:5V
Type:SATA III
Speed - Write:80MB/s
Speed - Read:150MB/s
Size / Dimension:70.00mm x 48.66mm x 9.25mm
Series:SFD25M5
Other Names:81.N3B94.ET010BB
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Memory Type:FLASH - NAND (SLC)
Memory Size:8GB
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Form Factor:2.5"
Detailed Description:Solid State Drive (SSD) 8GB SATA III FLASH - NAND (SLC) 2.5" 5V
Current - Max:245mA (Typ)