APD199DN-G-12V
IDEC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy APD199DN-G-12V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. APD199DN-G-12V
Manufacturer IDEC
Description PB PILOT LIGHT 30MM
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Wavelength - Peak:-
Voltage:12V
Viewing Angle:-
Type:LED
Termination Style:Screw Terminal
Series:TWTD
Ratings:AC/DC
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:1.18" (30.0mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Millicandela Rating:-
Lens Transparency:-
Lens Style/Size:Round with Domed Top
Lens Color:Green
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Lamp Color:-
Ingress Protection:IP65, NEMA 4X, 13
Features:-
Detailed Description:LED Panel Indicator 12V Round with Domed Top Screw Terminal