APAE1575R2040ABDD2-T
Abracon Corporation
APAE1575R2040ABDD2-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy APAE1575R2040ABDD2-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. APAE1575R2040ABDD2-T
Manufacturer Abracon Corporation
Description RF ANT 1.575GHZ CER PATCH PIN
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 23 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs20 pcs
Data sheet
VSWR:1.5
Termination:Pin
Series:-
Return Loss:-
Packaging:Tray
Other Names:535-11943
APAE1575R2040ABDD2T
Number of Bands:1
Mounting Type:Adhesive
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Ingress Protection:-
Height (Max):0.181" (4.60mm)
Gain:-
Frequency Range:1.573GHz ~ 1.577GHz
Frequency Group:UHF (1 GHz ~ 2 GHz)
Frequency (Center/Band):1.575GHz
Features:-
Detailed Description:1.575GHz GPS Ceramic Patch RF Antenna 1.573GHz ~ 1.577GHz Pin Adhesive